Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Symboliczny grób Jana Pawła II

Warszawa, 16.10.2006

Warszawa, 16.10.2006 Nasza Parafia uczciła w sposób bardzo uroczysty VI Dzien Papieski poświeceniem repliki płyty z grobu Papieża Jana Pawła II. Znajduje sie ona w Kaplicy Pamieci Narodowej w lewej nawie kościoła.

W płycie, pod szkłem umieszczony jest fragment pasa od sutanny Ojca św, podarowany Parafii staraniem Proboszcza Ks. Prałata Wojciecha Lagowskiego, przez osobistego sekretarza Papieża Kardynała Stanisława Dziwisz. Widoczny jest również dokument, podpisany przez Kardynała, potwierdzający te darowizne.

Uroczystościom poświecenia symbolicznego grobu Papieża i w co szczerze ufamy „relikwii II stopnia”, które odbyły sie podczas Mszy św. wieczornej, w niedziele 15 pa1dziernika, przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Duś. Obok miejscowego duchowienstwa we Mszy uczestniczyli licznie zebrani Ksieża z dekanatu wolskiego oraz Ci, którzy przed laty posługiwali w naszej Parafii. Przybyli również przedstawiciele Władz Cywilnych.Chór żenski ze Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz, przy ul. Tyszkiewicza w Warszawie (teren naszej parafii) nadał piekną oprawe wokalną tej uroczystości.

Od chwili poświecenia symbolicznego Grobu Jana Pawła II, gromadzą sie przy nim wierni, modląc sie w intencji rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego, ukochanego przez nasz wszystkich Papieża. Są tez i tacy, którzy sercem pewnym ufności, zanoszą prośby do Pana Boga o wstawiennictwo za przyczyną Jana Pawła II.

Zachecamy wszystkich wiernych do nawiedzenia naszej świątyni, a w niej choa na krótką chwile prosimy zatrzymaa sie przy tym grobie i podziekowaa Panu Bogu za dar tak Wielkiego Papieża.Wprowadził:

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 29634 Pielgrzymem w naszej Świątyni.