Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Na Anioł Pański biją dzwony...

Warszawa, 23.04.2007

Dnia 23 kwietnia 2007 r w naszej Parafii odbyła sie uroczystośc poświęcenia i pobłogosławienia nowych dzwonów dla naszej świątyni. Uroczystości przewodniczył Jego Eminencja ks. kardynał Józef Glemp - Prymas Polski. Nasza Parafia ma od tej pory cztery nowe dzwony: św. Wojciech, Benedykt XVI, Jan Paweł II i św. Józef. Na tę uroczystość przybyli obok ks. Prymasza, ks. Proboszcz Parafii św. Wojciecha w Warszawie - ks. Prałat Wojciech Łagowski - inicjator odlania dzwonów, wikariusze Parafii św. Wojciecha, księża prałaci i kanonicy , ksieża z dekanatu wolskiego oraz liczni wierni. W czasie homilii ks. Prymas podkreślił że te dzwony mają swym dzwiękiem przypominać o obecnosci Pana Boga i sakrum w naszym życiu, a także nawoływać nas do modlitwy - oddania czci Panu Bogu w naszym życju. Pierwszego rozkołysania dzwonów dokonał sam ks. Prymas. Nasze dzwony zostały odlane w ludwisarni w Węgrowie ze starego dzwonu - pamiętającego jedzcze czasy carskie - a który to dzwon był pękniety i nie spełniał swej roli. Dzwony zostaną zawieszone na wieży kościoła - będa miały napęd elektryczny. Niech piękna barwa dzwonów Parafii św. Wojciecha roznosi się po całej Woli sławiąc imie naszej Parafii.


Wprowadził:

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 29709 Pielgrzymem w naszej Świątyni.