Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Pierwsza Droga Krzyżowa ulicami Parafii

Warszawa, 02.04.2009

02 04 2009 r. W czasie naszych Parafialnych Misji Świetych - w piątek 2 kwietnia 2009 r. - odbyła sie po raz pierwszy w dziejach naszej Parafii Droga Krzyżowa. Trasa nabożeństwa biegła ul: Wolska, Sokołowska, św. Wojciecha, Syreny. Po Mszy wieczornej o godz. 18.00 udaliśmy sie z naszego kościoła na ulice naszej Parafii - niosąc Krzyż - znak naszego zbawienia. Teksty rozwazań przygotowali ksieża, siostry zakonne, świeccy. Poszczególne stany i grupy parafialne przejmowały niesienie krzyża od stacji do stacji. Uroczystośc ta zgromadziła liczną rzesze naszych parafian - ok 2 tys. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie uroczystości, za udział, zwłaszcza wyrażamy podziękowanie policji i straży miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników.

W ostatnim dniu naszych parafialnych Misji w niedzielę 4 kwietnia został poświecony nowy Krzyż Misyjny. Nasi Parafianie przyniesli na tę uroczystośc krzyże - pamiatki misji swietych, które zostały zawieszone w naszych domach. Niech Krzyż Jezusa będzie dla kazdego z nas znakiem zwyciestwa i nadzieii, niech nasze krzyże codziennych zmagań będą zawsze złączone z Krzyżem naszego Pana.


Wprowadził:

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 8378 Pielgrzymem w naszej Świątyni.