Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Nasza Bożonarodzeniowa Szopka A.D. 2009

Warszawa, 25.12.2009

Przygotowywanie Szopki Bożonarodzeniowej jest przepiękną tradycją. Tworzymy ją zarówno w domu, jako niewielką makietę, jak również i w kościołach już większą i majestatyczna szopkę, która przypomina prawdziwą stajenkę.

Tradycja tworzenia szopek jest bardzo długa. Każdy, kto tworzy szopkę chce zachować jak najbardziej realistyczny jej wygląd, stąd tworzy makietę swoim kształtem przypominającą zwykłą szopę, w której przyszło się schronić Świętej Rodzinie. W jej wnętrzu i w centrum zawsze znajduje się żłóbek, a w nim Jezusek owinięty skromnie w pieluszki. Wkoło niego są Józef i Maryja, trzej królowe, pastuszkowie i oczywiście zwierzątka różnego rodzaju. Nad stajenką nie może braknąć strzegących spokoju maleństwa aniołów oraz pięknej gwiazdy betlejemskiej, która zawiodła do stajenki wszystkich gości Jezusa Chrystusa. W ten sposób stajenka nabiera naprawdę rzeczywistych, biblijnych kształtów. Jest pięknym świadectwem wiary przypominającym o istocie świąt oraz wspaniała atrakcją dla najmłodszych. W domu szopki bożonarodzeniowe zawsze umieszczamy w widocznym miejscu i stanowią one przepiękną ozdobę.

Pierwszą szopkę zorganizował św. Franciszek z Asyżu. Była ona naturalnych kształtów, a w niej występowały naturalne postaci.


Prezentujemy poniżej zdięcia naszej parafialnej szopki Bożonarodzeniowej, którą w tym roku 2009 przygotował ks. Mariusz wraz z grupą studentów.

Zapraszamy wszystkich naszych Parafian do wspólnej modlitwy przy żłóbku, a zwłaszcza naszych najmłodszych Parafian - nasze Dzieci. Niech to przedstawienie sceny Narodzenia Bożego Syna przybliży nam wszystkim wielką tajemnicę Bożej Miłości, która zstąpiła na Ziemię.


Wprowadził:

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 8416 Pielgrzymem w naszej Świątyni.