Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


PEREGRYNACJA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

Warszawa, 07.11.2013

NAWIEDZENIA FIGURY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA Z GARGANO Parafia św. Wojciecha w Warszawie 13-15 listopada 2013

DZIEŃ PIERWSZY – ŚRODA 13 listopada 201317.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

18.00 – Uroczyste powitanie figury św. Michała Archanioła, Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji.

19.30 – Osobista modlitwa do św. Michała Archanioła.

20.00 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

20.40 – Rozważanie przed Apelem Jasnogórskim.

21.00 – Apel Jasnogórski (przynosimy świece).DZIEŃ DRUGI – CZWARTEK 14 listopada 20137.30 – Jutrznia o Aniołach.

8.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. (Po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).

10.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

11.00 – Msza św. z nauką, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, błogosławieństwo osób starszych i chorych. (Po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).

12.30 – Film „Między wiara a kulturą” o Sanktuarium św. Michała Archanioła na Górze Gargano.

15.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu: (15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwy przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła; 15.30 Różaniec z Aniołami - tajemnice radosne «Za ludzi opętanych, zniewolonych i trwających w grzechu ciężkim»; 16.00 Różaniec z Aniołami – tajemnice światła «Za dzieci i młodzież, o uchronienie ich od zła, zgorszenia i zepsucia»; 16.30 Różaniec z Aniołami – tajemnice bolesne «Za rodziny naszej parafii, szczególnie za te, które przeżywają kryzysy i wszelkiego rodzaju trudności»;

17.00 – Msza św. z błogosławieństwem dzieci przy figurze św. Michała Archanioła.

18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za wstawiennictwem św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem. (Po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).

20.00 – Msza św. dla młodzieży, ludzi poszukujących i wątpiących.

21.00 – Apel Jasnogórski i Procesja Światła wokół kościoła (przynosimy świece).DZIEŃ TRZECI – PIĄTEK 15 listopada 20137.30 – Jutrznia o Aniołach.

8.00 – Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem rodzin przed figurą św. Michała Archanioła. (Po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).

10.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

11.00 – Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem rodzin przed figurą św. Michała Archanioła. (Po Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła).

13.00 – Modlitwa różańcowa w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.

14.00 – Modlitwa różańcowa za zmarłych z naszych rodzin i z naszej parafii.

14.45 – Możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła.

15.00 – Msza św. na zakończenie, akt oddania się św. Michałowi Archaniołowi, pożegnanie figury i zakończenie peregrynacji.W niedzielę 10 listopada kazania na wszystkich Mszach św. będzie głosił Ksiądz ze Zgromadzenia Michalitów. Będzie przygotowywał nas na nawiedzenie figury św. Michała. Bardzo prosimy o zorganizowanie sobie czasu, aby brać udział w naukach i spotkaniach modlitewnych. Będzie to zarazem nasze przygotowanie do dobrego przeżycia Adwentu i świąt Bożego Narodzenia. W tym roku nie będzie już rekolekcji w grudniu.AKT ODDANIA SIĘ ŚW. MICHAŁOWI ARCHANIOŁOWIO wielki Książę niebieski, najwierniejszy Stróżu Kościoła, Święty Michale Archaniele, oto ja, chociaż bardzo niegodny Twojego oblicza, jednak ufny w Twą dobroć, powodowany potężnym wpływem Twoich modlitw i licznymi Twymi dobrodziejstwami, staję przed Tobą w towarzystwie mego Anioła Stróża, Błogosławionych i Świętych, a nade wszystko w obecności błogosławionego Bronisława Markiewicza, Twojego wielkiego czciciela. Biorę ich za świadków mego nabożeństwa ku Tobie. Ciebie dziś obieram za szczególnego Obrońcę i Orędownika. Postanawiam sobie mocno czcić Cię zawsze i odważnie szerzyć Twoją cześć. Bądź moją mocą przez całe życie, abym nigdy nie obraził Pana Boga myślą, słowem lub uczynkiem. Broń mnie przeciw wszelkim pokusom szatańskim, głównie przeciw tym, które atakują wiarę i czystość, a w godzinę śmierci uproś pokój mojej duszy i zaprowadź do ojczyzny wiecznej. Amen.EGZORCYZM PROSTY

DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁAŚwięty Michale Archaniele,

wspomagaj nas w walce;

a przeciw niegodziwości

i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

Oby go Bóg pogromić raczył,

pokornie o to prosimy,

a ty, Wodzu niebieskich zastępów,

szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz ludzkich

po tym świecie krążą

mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

   Zdjęcia z perygrynacji

 
 Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 8417 Pielgrzymem w naszej Świątyni.