Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


KOŚCIÓŁ JUBILEUSZOWEGO ODPUSTU

Warszawa, 12.04.2016

Kościół parafii św. Wojciecha został ustanowiony Świątynią Odpustu Jubileuszowego

Dnia 8 grudnia w Rzymie papież Franciszek rozpoczął obchody Nadzwyczajnego Roku Świętego, w którym pochylać się będziemy nad Bożym Miłosierdziem. W naszej Archidiecezji Jubileusz Miłosierdzia zostanie zainaugurowany w niedzielę 13 grudnia. Zostało ustanowionych dwanaście Kościołów Jubileuszowych na czas trwania Roku Miłosierdzia. Przechodząc w nich przez Święte Drzwi – Bramy Miłosierdzia i po wypełnieniu zwykłych warunków, ( przejście przez Świete Drzwi, stan łaski uświecającej, Komunia św., modlitwa w intencji Ojca św i spraw, Kościóła , które nosi w swoim sercu, odmówienie Wyznania Wiary) będzie można otrzymać odpust dla siebie bądz dla zmarłych.

Informujemy, że nasz Kościół św. Wojciecha został ustanowiony Świątynią Odpustu Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. W poniedziałek 14 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 zostaną otwarte Drzwi Miłosierdzia Bożego i zostanie zainaugurowany Rok Święty w naszej Świątyni.

W związku z ustanowieniem naszego Kościoła Świątynią Odpustu Jubileuszowego, w każdy piątek o godz. 15.00 będzie odprawiana Uroczysta Msza św. połączona z odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego i okolicznościowym kazaniem. W czasie tej Mszy św. będziemy się modlić w intencjach wspólnych, które są drogie naszemu sercu. Intencje można składać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. W Roku Jubileuszowym będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dodatkowo w każdy piątek od godz. 14.30. Pierwsza Msza św. będzie w piątek 18 grudnia.

Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 8392 Pielgrzymem w naszej Świątyni.