Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Warszawa, 26.05.2019

VI Niedziela Wielkanocy

1. Dziś o godz. 18.00 będzie nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiane są po Mszy św. wieczornej.

2. W poniedziałek 27 maja nasz Ksiądz Proboszcz, wraz kolegami z Seminarium obchodzić będzie 40 rocznicę przyjęcia sakramentu kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie na uroczystą Mszę św. jutro, w naszym kościele o godz. 11.00.

3. We wtorek 28 maja przypada 38 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście o godz. 19.00 będzie odprawiona Msza św. o rychłą jego beatyfikację.

4. W Piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Natomiast o godz. 18.00 modlić się będziemy za zmarłych zgłoszonych w wypominkach. Imiona zmarłych wyczytywane będą od godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Niepokalane Serce Maryi uczcimy na Mszy św. o godz. 8.00, udamy się również z posługą sakramentalną do chorych.

6. W sobotę rozpocznie się czerwiec – miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w piątek na nabożeństwie majowym rozpoczniemy nowennę do Ducha św.

8. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XII Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary na wykończenie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

9. Pod chórem można nabyć nowe numery prasy katolickiej.

10. Dziś Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz kieruje do nas swoje słowo:

Umiłowani Diecezjanie, Bracia i Siostry,W niedzielę, 2 czerwca br., przypada 40. rocznica rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Tego dnia będziemy również obchodzić XII Święto Dziękczynienia pod hasłem: Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. O godz. 8.00 rano z placu Piłsudskiego, gdzie w 1979 roku papież Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!, wyruszy do Wilanowa procesja z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. W Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, o godz. 12.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Wieczorem, o godz. 20.30 spotkamy się na placu Piłsudskiego, gdzie odbędzie się koncert z okazji 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski. Wszystkich Was, Drodzy Diecezjanie, serdecznie zapraszam na uroczyste obchody Święta Dziękczynienia. Proszę też o modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz o stałą codzienną modlitwę w parafiach i rodzinach w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, Kościoła i naszej Ojczyzny. Proszę również o zorganizowanie w parafiach zbiórki na przeprowadzenie dalszych prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wszystkim z serca błogosławię.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita WarszawskiWprowadził: Ks. Wojciech Łagowski

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 2788 Pielgrzymem w naszej Świątyni.