Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Warszawa, 16.06.2019

Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś o godz. 18.00 będzie nabożeństwo czerwcowe.

2. Dzisiaj o godz. 9.30 zapraszamy na ostatnią przed wakacjami konferencję „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego do apostolstwa świeckich”

3. W środę będzie spotkanie grupy Wieczernik – Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Zebranie rozpocznie się adoracją w kościele o godz. 16.00.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. O godz. 17.30 po uroczystych nieszporach wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami: Sokołowską, św. Wojciecha, Syreny, i Wolską. Prosimy lektorów, ministrantów i wszystkie grupy liturgiczne o czynny udział w tej Uroczystości, jak i przez cały tydzień w Oktawie Bożego Ciała. Prosimy zwłaszcza mężczyzn do niesienia baldachimu i chorągwi. Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunie św. uczestniczą w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków w czasie procesji będzie w środę o godz. 17.00.

5. Centralna procesja Bożego Ciała w Warszawie rozpocznie się Mszą św. w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00. Zakończenie procesji będzie na placu Marszałka Piłsudskiego. Przypominamy iż w tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św., sam udział w procesji nie wypełnia tego obowiązku.

6. W oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będą śpiewane nieszpory i będzie procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

7. W piątek zapraszamy na Mszę św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

8. Pod chórem można nabyć nowe numery prasy katolickiej .Wprowadził: Ks. Wojciech Łagowski

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 6666 Pielgrzymem w naszej Świątyni.