Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Koncert ,, Piosenki wojennej Warszawy ,,

Warszawa, 16.08.2019

Koncert Piosenki wojennej Warszawy - od zakazanych piosenek po pieśni Powstania Warszawskiego

W imieniu Urzędu Dzielnicy Wola m.st. Warszawy, Parafii św. Wojciecha w Warszawie oraz Stowarzyszenia WEST serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Piosenki wojennej Warszawy – od zakazanych piosenek po pieśni Powstania Warszawskiego”.

Koncert odbędzie się z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy rozpoczęcia Powstania Warszawskiego w największej świątyni warszawskiej Woli – kościele św. Wojciecha przy ul. Wolskiej 76.

Koncert w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego „Sonanto” z rozszerzonym składem instrumentalistów będzie muzyczną i wokalno-aktorską opowieścią o losach Polski, Warszawy, a w szczególności warszawskiej Woli w trakcie II wojny światowej – od dramatycznego września 1939 r., przez zakazane piosenki okupowanej Warszawy, polską walkę na niemal wszystkich frontach wojny aż po Powstanie Warszawskie.

Gośćmi honorowymi koncertu będą Powstańcy Warszawscy oraz inni polscy weterani II wojny światowej.

Koncert odbędzie się 25 sierpnia w kościele św. Wojciecha w Warszawie (ul. Wolska 76). Początek o godz. 20:00. Wstęp wolny!

Partnerami medialnymi wydarzenia są Warszawska Kulturalna, Halo Wawa, Gazeta Woli i Bemowa oraz portal Warszawa i Okolice.Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 8395 Pielgrzymem w naszej Świątyni.