Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Ogłoszenia Duszpasterskie

Warszawa, 22.09.2019

XXV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do św. Wojciecha – patrona naszej parafii.

2. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej do domu parafialnego zapraszamy na spotkanie z Ks. Proboszczem, liderów i opiekunów wszystkich grup i wspólnot parafialnych.

3. W środę, 25 września br. mija 66. rocznica aresztowania Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. Prosimy o modlitwy w intencji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

4. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za wszystkich zmarłych polecanych w comiesięcznych wypominkach. Imiona zmarłych wyczytywane będą od godz. 17.00.

5. W sobotę 28 września odbędzie się konferencja naukowa „Osądzić Rzeź Woli” Jest ona związana z 75 rocznicą zbrodni ludobójstwa określanej jako Rzeź Woli. Pierwsza część konferencji odbędzie się w naszym kościele. Rozpoczniemy od uroczystej Mszy św. o godz. 8.00, następnie będzie blok świadectw żyjących świadków, filmowe relacje świadków nieżyjących, oraz film „Masakra Redemptorystów na Woli” Druga część konferencji składająca się z bloków historycznych i prawnych odbędzie się w siedzibie IPN przy ul. Marszałkowskiej 21/25. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w konferencji.

6. W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy gościć animatorów „Różańca Rodziców”. Jest to modlitwa wspólnotowa oparta na schemacie Żywego Różańca, gdzie rodzice modlą się w intencji swoich dzieci.

7. Rozpoczynamy przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów z klas pierwszych szkół średnich prosimy o zapisanie się na listę po Mszy św. w zakrystii, lub w tygodniu w kancelarii parafialnej. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Tomasza.

VERTE 8. W miesiącu październiku i następnych są jeszcze wolne terminy Mszy św. Można zamówić również Msze św. gregoriańskie.

9. W liturgii bieżącego tygodnia:

- w poniedziałek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny

- w środę wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa

- w piątek wspomnienie św. Wincentego a Paulo

- w sobotę wspomnienie św. Wacława męczennika

10. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej oraz książki o tematyce religijnej.

11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie:

- śp. Marianna Kalita

- śp. Kazimiera Gutowska

- śp. Józefa Gierżadowicz

- śp. Barbara Szeliga

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 75911 Pielgrzymem w naszej Świątyni.