Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Ogłoszenia Duszpasterskie

Warszawa, 13.10.2019

XXVIII Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym w całej Polsce obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Przed kościołem Akcja Katolicka i Parafialny Zespół Caritas będą zbierać ofiary do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie nabożeństwo różańcowe, natomiast pół godziny wcześniej spotkanie Róż Żywego Różańca. W dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa październikowe bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00

3. W środę przypada 41. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wieczorem po nabożeństwie różańcowym odmówimy litanię przy symbolicznym grobie św. Jana Pawła, w którym znajdują się Jego relikwie.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników, emerytów i rencistów Gazowni Warszawskiej.

5. Również w przyszłą niedzielę w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Misyjny nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Jest to dzień modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na uroczysty różaniec misyjny ze św. Janem Paweł II. Muzyczne rozważania w oparciu o nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II poprowadzi zespół Classici Angeli (Klassiki Angeli). Klasyczne Anioły to artyści pochodzący z Kijowa. Po każdej Mszy św. wykonają krótki program muzyki sakralnej. Usłyszymy piękne pieśni sakralne oraz doświadczymy niecodziennej okazji usłyszeć rzadko spotykany instrument muzyczny nazywany Bandurą. Jest to instrument, który sięga swoimi korzeniami czasów króla Dawida. Po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć płyty CD z twórczością naszych gości.

7. Od przyszłego tygodnia będzie można zgłaszać imiona bliskich zmarłych za, których modlić się będziemy w wypominkach i Mszach św., które odprawiane są w tych intencjach w ostatnie piątki miesiąca o godz. 18.00.

8. W liturgii bieżącego tygodnia:

- we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa

- w środę wspomnienie św. Św. Jadwigi Śląskiej

- w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego

- w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty

9. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej oraz książki o tematyce religijnej.

10. Pod chórem zbierane są comiesięczne ofiary na Radio Maryja

11. W ostatnim tygodniu zmarli nasi parafianie:

- śp. Halina Wiejak

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek ….Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 88750 Pielgrzymem w naszej Świątyni.