Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Ogłoszenia Duszpasterskie

Warszawa, 08.12.2019

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarności jest modlitwa oraz zbiórka przed kościołem dobrowolnych ofiar do puszek.

2. Dziś o godz. 18.00 będzie nabożeństwo różańcowe. Pól godziny wcześniej spotkanie Róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki- kolejną pamiątkę komunijną.

4. W Adwencie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Roraty – Msze św. ku czci Matki Bożej są odprawiane o godz. 6.30. Dzieci szczególnie zapraszamy na Roraty we wtorki i czwartki. Po Mszy św. na plebanii dla dzieci przygotowywana jest słodka i ciepła niespodzianka.

5. Pod chórem kościoła można nabywać opłatek na stół wigilijny, który został uroczyście poświęcony. Informujemy, że nikt nie został upoważniony przez parafię do roznoszenia opłatków po domach. Rozprowadzane są również świece Caritas. Dochód z tych świec przeznaczony jest na pomoc najuboższym.

6. W czwartek 12 grudnia, po Mszy św. wieczornej, w Sali przy kancelarii będzie spotkanie członków Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas.

7. Zwracamy się do naszych Parafian z prośbą o przynoszenie trwałych artykułów spożywczych, przeznaczonych na paczki świąteczne dla rodzin najuboższych w naszej parafii. Paczki przygotuje zespół Caritas. Dary będzie można złożyć do kosza przy ołtarzu św. Franciszka i przy świecach dziś i w przyszłą niedzielę. Albo w tygodniu w kancelarii parafialnej. Za każdy dar z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Zachęcamy dzieci do udziału w Parafialnym Konkursie Plastycznym, na najpiękniejszą kartkę lub bombkę bożonarodzeniową. Prace można składać w szkole u katechetów, w zakrystii lub kancelarii do 15 grudnia. Szczegóły konkursu znajdziemy na plakatach w gablocie przed kościołem. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród w niedzielę 22 grudnia po Mszy św. o godz. 11.30.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, poprowadzi je ks. dr Maciej Raczyński-Różek z Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9.30 w Sali przy kancelarii będzie kolejna konferencja z cyklu „Przez lepsze poznanie Pisma Świętego w drodze do apostolstwa świeckich”

11. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy:

- w piątek: wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy

- w sobotę: wspomnienie św. Jana od Krzyża

12. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej, kalendarze na rowy rok oraz kartki świąteczne.

13. Porządek odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

• Poniedziałek: ul. Wolska 78/80, 81, 82, 84/86, 87, 90, 91

• Wtorek: ul. Wawelberga 1, 3, 5, 5a, 7, 8, ul. Działdowska 3, 8, 8a, 12,14,15,16 i ul. Górczewska 5/7/9

• Środa: ul. Górczewska 10, 11, 12, 14, 15, 15a, 17, 17a, 17b, 21

• Czwartek: ul. Górczewska 18, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 39, 41, 43

• Piątek: ul. Górczewska 27/35, 37, 45, 47, ul. Płocka 16, 18, 21, 22a, 25, 27, 29, 31

• Sobota: ul. Płocka 15, 15a, 15b, 15c, 17, 35

Prosimy aby osoby nowe w parafii, oraz takie, które miały dłuższą przerwę w wizytach, a które pragną przyjąć księdza, zgłosiły ten fakt w zakrystii, kancelarii lub umieściły na swoich drzwiach odpowiednią informację.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi Parafianie:

• Barbara Golec

• Mirosław Tierentiew

• Barbara Oleksiak- Muchowicz

• Zofia Paczuska

Wieczny odpoczynek……………Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 14401 Pielgrzymem w naszej Świątyni.