Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Ogłoszenia Duszpasterskie

Warszawa, 19.01.2020

II Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza Św. inicjacyjna dla dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. i ich rodziców.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z ucałowaniem relikwii św. Faustyny.

3. Również dziś o godz. 9.30 będzie kolejna konferencja „Przez lepsze poznanie Pisma Św. do powszechnego Apostolstwa”

4. W miesiącu lutym istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

5. Zapraszamy małżeństwa na wyjątkowe rekolekcje, zwane kursem ewangelizacyjnym „Tobiasza i Sary”. Po raz pierwszy odbędą się w naszej parafii. Rozpoczynamy w piątek 6 marca o godz. 17:00, a kończymy w sobotę 7 marca wieczorem. Poprowadzi je znany duszpasterz małżeństw i rodzin ks. Adam Bajorski. Rekolekcje "Tobiasz i Sara" są adresowane do małżeństw bez względu na to jaki mają staż małżeński i doświadczenie. Niezależnie od tego, czy małżeństwo jest w pełni rozkwitu, czy może przeżywa trudności. Rekolekcje będą w domu parafialnym. Zgłoszenia przyjmuje

ks. Proboszcz do 2 lutego. Ilość miejsc jest ograniczona. 6. W naszej parafii są dziś obecni przedstawiciele Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. ks. Piotra Skargi mającego siedzibę przy ul. Bema na Woli. W skład Zespołu wchodzą dwa przedszkola i Szkoła Podstawowa. Szkoła zaprasza kandydatów na rok szkolny 2020/21 do klas: zerowej, pierwszej i siódmej. Po Mszy św. przed kościołem będą rozdawane ulotki z zaproszeniem na dzień otwarty 25 stycznia.

7. W najbliższy czwartek 23 stycznia będzie 7. rocznica śmierci Księdza Kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Pamiętajmy w modlitwach o śp. Ks. Prymasie.

8. W liturgii bieżącego tygodnia:

• We wtorek wspomnienie św. Agnieszki

• W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego

• W sobotę Święto Nawrócenia św. Pawła

9. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej. Jest też wiele pozycji książkowych, a także kropidła i zestawy kolędowe.

10. Porządek odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

• Poniedziałek 20 stycznia: ul. ul. Tyszkiewicza 37,38,40,42,46, ul. Sokołowska 5,6,7,8

• Wtorek 21 stycznia: ul. Sokołowska 9

• Środa 22 stycznia: ul. Sokołowska 11,13 i ul. Skierniewicka 21

• Czwartek 23 stycznia: ul. Sokołowska 14,16,18,20,22,24/26

• Piątek 24 stycznia: ul. Rabsztyńska 1,2,3,4,5,6,7/9,8,10/12,15,17,18,19,20

• Sobota 25 stycznia: ul. Rabsztyńska 22 i 24 oraz nowy blok przy ul. Tyszkiewicza 11a

W sobotę zakończymy planowe odwiedziny Parafian w tym roku. Osoby, które nie mogły nas przyjąć w wyznaczonym czasie, a chcą to uczynić, odwiedzimy w dodatkowym terminie we wtorek 28 stycznia. Dodatkową kolędę można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie:

- Śp. Jadwiga Górnik

- Śp. Bogdan Bończak

Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 4673 Pielgrzymem w naszej Świątyni.