Strona główna
Strona główna
Strona główna
Strona główna


Ogłoszenia Duszpasterskie

Warszawa, 26.01.2020

III Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 18.00, z racji przeżywanej Niedzieli Słowa Bożego, zapraszamy na nabożeństwo nieszporów.

2. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. W miesiącu lutym istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Zapraszamy do zakrystii lub kancelarii.

3. Zapraszamy małżeństwa na wyjątkowe rekolekcje, zwane kursem ewangelizacyjnym „Tobiasza i Sary”. Po raz pierwszy odbędą się w naszej parafii. Rozpoczynamy w piątek 6 marca o godz. 17:00, a kończymy w sobotę 7 marca wieczorem. Poprowadzi je znany duszpasterz małżeństw i rodzin ks. Adam Bajorski. Rekolekcje "Tobiasz i Sara" są adresowane do małżeństw bez względu na to jaki mają staż małżeński i doświadczenie. Niezależnie od tego, czy małżeństwo jest w pełni rozkwitu, czy może przeżywa trudności. Rekolekcje będą w domu parafialnym. Zgłoszenia przyjmuje. ks. Proboszcz do 2 lutego. Ilość miejsc jest ograniczona.

4. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Imiona zmarłych wyczytywane będą od godz. 17.00.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i nabożeństwo wynagradzające będzie o godz. 8.00. W sobotę udamy się także do chorych z posługą sakramentalną.

6. W przyszłą niedzielę 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. poświęcone będą świece. Gromnice można nabywać w sklepiku w kruchcie kościoła. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na zakony klauzurowe.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza Św. inicjacyjna dla dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. i ich rodziców.

8. W liturgii bieżącego tygodnia:

• We wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

• W piątek wspomnienie św. Jana Bosko

9. W kruchcie kościoła można nabyć nowe numery prasy katolickiej. Jest też wiele pozycji książkowych, oraz gromnice.

10. W minioną sobotę zakończyliśmy planowe odwiedziny naszych Parafian w tym roku. Osoby, które nie mogły nas przyjąć w wyznaczonym czasie, a chcą to uczynić, odwiedzimy w dodatkowym terminie we wtorek 28 stycznia. Dodatkową kolędę można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. W minionym tygodniu zmarli nasi Parafianie:

- Śp. Janina Salita

Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…Wprowadził: Ks. Paweł

Dziękujemy za wirtualne odwiedziny. Jesteś 8328 Pielgrzymem w naszej Świątyni.